Mám záujem o realizáciu LED osvetlenia +421 911 166 303

 

Buďte v pohybe aj počas práce za stolom. Ako na to?

Ak máte sedavé zamestnanie a chcete byť v pohybe aj počas bežného pracovného dňa, určite oceníte nie len zdravotné benefity, ktoré standing desk prináša.

 

V súčasnej dobe čelíme novodobej zdravotnej hrozbe – choroba dlhého sedenia.

Viete spočítať koľko hodín do dňa trávite sedením? Vo väčšine prípadov je to väčšia časť dňa: cesta do práce a z práce, za stolom v práci, pri jedle, pri pozeraní televízora. Administratívni pracovníci strávia 7 hodín denne len za svojím pracovným stolom. Dlhodobý efekt takéhoto životného štýlu je nebezpečný pre vaše zdravie.

Sedavé zamestnanie, alebo nepretržité sedenie pri práci a doma sa spája so zhoršením celkového zdravotného stavu, ochoreniami srdca, cukrovkou typu 2 a nižšou dĺžkou života. Stáť počas práce, aj keď len na 30 minút môže mať pozitívny vplyv na vaše zdravie, telo, chrbticu a so správnym vybavením to nie je žiadny problém. S výškovo nastaviteľným stolom môžete pri práci sedieť i stáť a byť neustále v pohybe.

 

Benefity, ktoré vám standing desk prinesie:

Výškovo nastaviteľný stôl vám poskytne komfort meniť polohy pri práci počas dňa. Jednoduchým nastavením – stlačením tlačidla zdvihnete stôl do požadovanej výšky, odsuniete stoličku a pokračujete v práci zatiaľ čo stojíte. Používanie takéhoto zariadenia v práci i doma má nevyčísliteľné benefity.

1. Redukcia bolesti chrbta a krčnej chrbtice

Veľké percento ľudí počas života trápia bolesti chrbtice spôsobené dlhodobým sedením v tej istej polohe. Používanie výškovo nastaviteľného stola vám pomôže znížiť svalové napätie a redukovať bolesť.

2. Zníženie rizika srdcových chorôb

Zvíšením aktivity v každodennom pracovnom živote zvýšite cirkuláciu krvi a znížite riziko srdcových chorôb.

3. Nižšie riziko priberania hmotnosti a obezity

Najčastejšia príčina priberania na váhe a vzniku obezity je prijímanie viac kalórií, ako sme schopní spáliť. Veľa ľudí pracujúcich v kancelárií za stolom priberá na hmotnosti. Ak vymeníte sedenie za státie a budete v pohybe znížite riziko naberania hmotnosti a spálite viac kalórií bez väčšej námahy.

4. Pozitívny efekt na celkovú energiu a náladu

Nedostatok pohybu sa spája so zvýšeným rizikom depresií a úzkosti. Možnosť meniť polohu a byť v pohybe pri práci za počítačom prispieva k zlepšeniu nálady, komfortu, pocitov šťastia a zníženiu stresu.

5. Zvýšenie produktivity a koncentrácie

Zlepšenie nálady, nárast energie, redukcia bolesti chrbtice, ramien a krku prispeje k zvýšeniu produktivity, koncentrácie a mentálnej sviežosti.

6. Jednoduchšia spolupráca v rámci tímu

Pri riešení pracovných úloh v tíme je oveľa jednoduchšie pozerať sa na monitor vo výške očí ako sa krčiť, prípadne hľadať stoličky a tlačiť sa za stolom pre jednu osobu.

 

 

Prečo investovať do kvalitného pracovného prostredia?

V súčasnosti sa kladie veľký dôraz na bezpečné a kvalitné pracovné prostredie, ktoré prispieva k produktivite, efektivite a výkonu zamestnancov. Výškovo nastaviteľný stôl je vhodné vybavenie do každej kancelárie vo väčších i menších firmách s väčším počtom administratívnych pracovníkov. Investícia do moderných technológií prinesie radosť pracovnému tímu, no najmä zvýši produktivitu a zisk vašej firme. Vďaka tichému chodu a výkonným motorom sú zamestnanci schopní jednoducho a za pár sekúnd zmeniť polohu zo sedu do stoja a naopak.

Ak chceme zmeniť nežiaduci životný štýl a znížiť zdravotné riziká spojené s nedostatkom aktivity, treba začať už v rannom veku a preto je standing desk ideálnym vybavením aj do škôl a detských izieb.

 

Mám záujem o realizáciu LED osvetlenia +421 911 166 303

 

Spektrum svetla:

Ako si vybrať správne spektrum svetla pre Vašu domácnosť alebo komerčný priestor?

LED svietidlá a LED žiarovky môžu vyžarovať teplé, neutrálne alebo studené spektrum svetla. Zmenou farby svetla je možné vytvárať rôzne atmosféry. Teplý biely ton spektra vytvára príjemné svetlo, ktoré je najbližšie ku klasickej žiarovke, akú poznáme z minulosti. Teplé spektrum svetla je príjemné na oči a nie je také ostré. Doporučujeme ho inštalovať v domácnostiach a je vhodné skôr na relax, oddych a pohodu. Môžete nimi navodiť upokojujúcu alebo útulnú atmosféru. Neutrálne spektrum je možno tou zlatou strednou cestou. Práve neutrálne spektrum sa veľmi často používa v moderných priestoroch. Pri voľbe studeného spektra sa vo Vašom priestore navodí energizujúca atmosféra na zlepšenie koncentrácie a tieto tóny sú vhodné najskôr na účelové nasvietlenie miestností. Najčastejšie využitie studeného spektra svetla sú komerčné priestory.

Teplota farby svetla sa udáva v kelvinoch (K)

3000K – Teplá biela

4000K – Neutrálna biela

6000K – Studená biela

 

 

Mám záujem o realizáciu LED osvetlenia +421 911 166 303